Završen je 156. Večiti derbi rezultatom 1:1. Golove su postigli Suma i Boaći, za kraj prvog dela sezone. Viđena su i dva jubileja: stota utakmica Mičela Donalda u dresu Zvezde i trideseti derbi Saše Ilića.

156. Večiti derbi teren

Naporna utakmica, koja je po nivou igre definitivno među mirnijim, ali i na mahove kvalitetnijim izdanjima derbija.

Uprkos više dobrih šansi sa obe strane, prvo poluvreme završeno je bez golova.

Drugo poluvreme je otvoreno standardnim bakljadama sa Severa i Juga. Kratak prekid meča zbog slabe vidljivosti nije poremetio dalji nastavak dešavanja.

Bez konkretnijih prilika je isteklo prvih deset minuta drugog poluvremena. Igračima je trebalo vremena da dođu do prihvatljivog takmičarskog ritma.

Posed lopte bio je gotovo ujednačen, 53% za Zvezdu i 47% za Partizan.

Od 60. minuta, nakon kontre crno-belih i faula Vujadina Savića, dosuđen je penal za Partizan. Pao je Ognjen Ožegović. Penal je izvodio Suma. Krenuo je, stao, zatim šutnuo. Iako je lopta bila na ruci Milana Borjana, ipak je prošla u dno mreže crveno-belih.

Usledila je nova šansa za Pešića i brzi korner za Zvezdu. Od 63. do 68. minuta, gol Vladimira Stojkovića bio je na konstantnom udaru. Izjednačenje je bilo prioritet.

Serija napada Zvezde prekinuta je snažnom kontrom Partizana. U 75. minutu je došlo do koškanja igrača koja se srećom završila bez posledica.

Izuzetno motivisani Ognjen Ožegović nastavio je da juriša na gol Zvezde. Odličnu šansu imao je u 78. minutu igre, međutim večeras nije uspeo da se upiše u strelce.

Crvena zvezda je 82. minutu došla do prvog cilja, izjednačenja. Veliku gužvu u protivničkom šesnaestercu iskoristio je Boaći. Mirno je dočekao loptu i plasirao je u donji desni ugao gola.

Uprkos primljenom golu Vladimir Stojković se izuzetno pokazao na večerašnjem meču.

Kao po pravilu posle izjednačenja, opao je intenzitet derbija. Nekoliko šansi nisu iskoristili prvotimci Vladana Milojevića, te je derbi krenuo ka zaustavnom vremenu.

Milorad Mažić je dosudio tri minuta nadoknade, koja su istekla rutinski za podelu bodova Partizana i Zvezde. Naredni derbi će se gotovo izvesno igrati u drugačijim sastavima s obzirom na neminovni prelazni rok.