Crvena zvezda odbranila je titulu Kupa Koraća ubedljivom pobedom nad Partizanom (85:68). Koncentraciju crveno-belih koji su vodili tokom čitavog susreta nije poremetilo ni isključenje trenera Dejana Radonjića.

Crveno-beli su računali na niz košgeterskih opcija, manje izgubljenih lopti, potpunu kontrolu tempa i +21 na poluvremenu. Sveli su protivnika na idividualne akcije, koje su potom neutralisali.

Tok utakmice:

Tenzija u Čairu – standardna; glasna i derbijevska. Najvažnije – bez incidenata. Dok je na društvenim mrežama tokom čitave nedelje bilo znatno uzavrelije u oba navijačka tabora. Uz heštegove i kvoutove, internet je podignutog pritiska bio spreman za najvažniji meč dosadašnjeg toka sezone.

Zvezda napravila odličnu seriju i povela 10-0 da bi se Partizan na dva minuta do kraja prve četvrtine približio na koš. Usledila su dva pokušaja i dva pogotka Stefana Markovića: 5 poena u prvoj deonici. Marković je večeras doživeo pravu renesansu, održavajući kvalitetan tempo u ostatku utakmice.

Crveno-beli su nastavili da uvećavaju razliku, sve dok mini-seriju nije prekinuo Lesor (18:13).

Drugu deonicu otvorio je Holins trojkom (23:13). Zvezda je imala odlično šutersko veče i otvorila novu seriju od 7-0. S druge strane Matijas Lesor postao je ključni faktor crno-belih. Prvo se dva puta sjajno snašao pod košem, zatim pogodio po desnoj strani preko Vajta i dobio slobodno bacanje.

Gledano sa timske strane, Zvezda je koristila prilike u tranzicijama za sticanje lakih poena. Samopouzdanje je bilo na visokom nivou, a prednost do sredine druge deonice +18. Partizan je tek poenima Kurucsa uspeo da prekine seriju od 9-0.

Partizan računao samo na pojedince

Nakon pauze na poluvremenu i 21 boda zaostatka, igrači Partizana su intenzivnijom igrom pokušali da smanje prednost. Kurucs je kompletirao dugu akciju trojkom po levoj strani (54:35) i dobio 3. ličnu grešku. Međutim, ostao je vidljiv nedostatak kohezije u ekipi Željka Obradovića. Uspeh akcija baziran je na individualnom učinku.

U nastavku je meč isprekidan, a tempo očekivano opao. Pri zaostatku od 21 poena igrači Partizana su povremenim faulovima iskazivali frustraciju rezultatom dalekim od svojih mogućnosti.

Poslednjih 10 minuta Zvezda je dočekala bez trenera. Radonjić je isključen zbog gaženja aut-linije 14 sekundi pre kraja treće deonice. Ovo nije omelo njegove prvotimce. Dominantni u skoku crveno-beli su jednostavno nastavili sa dotadašnjim tokom igre. Držeći protivnika na distanci od 17 do 20 poena.

Nakon 3 minuta četvrte četvrtine Avramović se upisao u strelce. Koš je vratio Dobrić već u narednoj akciji (72:51). Crvena zvezda je neutralisala sve individualne napadačke opcije Partizana i svela najveće rivale na prazan hod, bez ikakve šanse za preokret. Tokom poslednjih 5 minuta čekao se samo konačni rezultat.

Jedanaestu titulu u Kupu Koraća Zvezda je osvojila sa 85:68. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka u teren je ušao nasmešeni Radonjić, a slavlje je nastavljeno uz navijače.

Najkorisniji bio je Nikola Kalinić sa 18 poena, dok je za Partizan Lesor postigao 19 poena.

Ceremonija dodele Žućkove levice kasnila je zbog slavlja na parketu i pražnjenja tribine na kojoj su se nalazili navijači crno-belih. Srebrne medalje su prvo uručene igračima Partizana koji su ih zatim skinuli, dok je nagrade osvajačima kupa propraćena trobojnim konfetama i šampionskim poziranjem pred fotografima.

Slavi se, ali kratko i nepretenciozno. Sutra je novi dan, a sezona daleko od završene.