Srpski vaterpolisti su ostvarili pobedu u prvom meču Evropskog prvenstva u Budimpešti (13:9) nad selekcijom Rusije.

Vaterpolisti Srbija

Branioci titule su uspešno otvorili turnir na kojem su pretendenti na rekordnu, petu krunu. Meč je počeo rutinski sa vođstvom Srbije od 3-1 u prvoj četvrtini, da bi se Rusi sa dva gola vratili u meč do kraja poluvremena.

Situacija se lomila do treće deonice koju su Delfini izgubili sa 2-3, da bi se u samoj završnici ponovo našli ritam sa početka susreta. Jača odbrana i još četiri pogotka, zacementirali su pobedu srpskih vaterpolista.

Naredna utakmica Delfine očekuje u četvrtak. Zaigraće protiv selekcije Rumunije od 13 sati u drugom kolu grupe B.

Kada je reč o najvećim konkurentima na Evropskom šampionatu, Španija je savladala Maltu (23:7), dok je Hrvatska bila uspešna protiv Nemačke (17:9).