Crveno-beli su otvorili takmičarsku sezonu pobedom nad MZT-om (91:69) pred oko 3700 gledalaca. Nešto izmenjeni sastav ekipe Dejana Radonjića nada se brzom uigravanju i boljim partijama.

Tokom prelaznog roka, Crvenu zvezdu MTS napustili su prvotimci poput Cirbesa i Milera, te je stručni štab večeras mogao da računa na kombinaciju standardnih i mlađih igrača u startnoj postavi. Uprkos donekle stabilnom početku Zvezde, gosti iz Skoplja su poveli nizom trojki, koje su tokom čitavog meča bile najuspešniji aspekt njihove igre.

Odbrana, predvođena debitantom Ognjenom Kuzmićem, imala je uspona i padova, dok se u crveno-belom dresu ponovo pojavio miljenik navijača Čarls Dženkins. Popularni Đenka, imao je daleko boljih partija, ali se celokupan tim nada jačim izdanjima u daljem toku sezone.

Crveno-beli su preokrenuli rezultat i vođstvo su održavali od druge deonice, mada su gosti iz šuta bili znatno precizniji. Na pauzu se otišlo uz rezultat 41:27.

Treća četvrtina donela je nešto zanimljivije stanje na terenu, ali i momenat velikog straha. Naime, Stefan Jović doživeo je nezgodan pad u kontaktu sa protivničkim igračem, nakon čega je napustio teren uz otežan korak. Navijači su strepeli za desno koleno prvog pleja, koji se na sreću vratio u poslednjoj četvrtini, doprinoseći uvećanju prednosti svoje ekipe.

Četvrta četvrtina je poslužila za određivanje konačnog rezultata, uz nekoliko efektnih akcija, u režiji Gudurića, Simonovića i Mitrovića. Iako je i 5 minuta pre kraja susreta bilo jasno da će domaćini odneti pobedu u prvom kolu ABA lige, gostujući igrači se nisu predavali do poslednjeg sudijskog zvižduka, što je dovelo do naizgled bizarne situacije. Nakon zvuka sirene, posumnjalo se na faul u korist MZT-a, što je i potvrđeno gledanjem usporenog snimka.

Kao posledicu faula, sudije su loptu dodelile ekipi u plavom, za dva slobodna bacanja. Uprkos činjenici da je slavlje na terenu već počelo, igrači i navijači su morali da sačekaju još zvanično jednu stotinku. Posle ispunjenog protokola i pogođenih slobodnih bacanja, rezultat je zabeležen na 91:69, a ovaj put su igrači zaista mogli da proslave pobedu i čestitaju protivniku.

Najkorisniji u redovima crveno-belih bio je kapiten Luka Mitrović sa 13 poena, 6 skokova i indeksom od 23. Slede Jović sa 11 poena i indeksom od 22, te Gudurić sa 16 i indeskom od 18.

S druge strane, najefikasniji  za goste bio je Havijer Tejms sa 17 poena, ali su gotovo svi igrači iz Skoplja završili sa indeksom u minusu.

Naredna utakmica crveno-bele čeka već u ponedeljak kada će se susresti sa dobro poznatim rivalom, zagrebačkom Cedevitom u derbiju kola.