U ligaškom košarkaškom derbiju, Zvezda je savladala Partizan sa 85:74. Ovaj put kao domaćini, crveno-beli su održavali visok gotovo 35 minuta, dok je utakmica bila začinjena bakljama sa obe tribine.

0MMM6836.JPG

Magla, miris baklji i jedan topovski udar ispred klupe Partizana u prvom poluvremenu, ukratko opisuju stanje oko timova Radonjića i Džikića. U atmosferi koja je bila sve samo ne ležerna, nadglasavali su se Grobari i Delije.

Ratovalo se i na terenu, uz veliki broj faulova na obe strane. Uprkos prekidima igre, maratonskom prvom poluvremenu i osrednjoj efikasnosti sa linije slobodnih bacanja, večerašnji duel je bio veoma dinamičan u igri.

Zvezda je udarnički započela prvu četvrtinu, dok je u drugoj Partizan vratio kontrolu nad situacijom, te se početna serija od 10-0 za crveno-bele svela na izjednačenje, te kratku neizvesnost na početku drugog poluvremena.

Međutim, uz potpunu mirnoću, crveno-beli su ponovo poveli i prednost držali do samog kraja. Briljirao je kapiten Luka Mitrović u jednom od najboljih mečeva sezone. Upisao je 17 poena, uz 4 skoka, za indeks 24 što ga čini najkorisnijem igračem večerašnjeg derbija.

U odbrani se standardno pokazao i navijače u više navrata ,,ispresecao” Branko Lazić.

Na liniji Partizana, 17 poena je upisao Uroš Luković, 16 reprezentativac Stefan Birčević, dok je Novica Veličković zaslužan za 13 poena crno-belih.

Pobednik se nakon trideset minuta nije dovodio u pitanje, iako su se crno-beli uz glasnu podršku navijača borili za svaki naredni poen.

Ovo je bio ukupno 255. košarkaški derbi, dok nas sledeće izdanje čeka za tri nedelje.