Proteklog vikenda odigrano je svih osam utakmica 28. kola Jelen superlige. Uprkos prekidu pobedničke serije, Zvezda se održava na čelu tabele, dok je Partizan drugi sa 30 poena razlike. Slede: Čukarički sa 47 poena, Radnički sa 45 i Borac sa 44 poena.

U monotonom susretu između Vojvodine i Crvene zvezde, nije bilo pobednika. Niti golova. Susret na stadionu Karađorđe, završen je rezultatom 0:0. Uprkos podeli bodova, ovaj remi je označio i prekid serije pobeda crveno-belih u Superligi. Obaranje rekorda će ipak morati da sačeka.

Partizan je nastavio sa dobrim partijama, pobedivši surdulički Radnik, rezultatom 3:2. Golove za goste su postigli Ovsu (20′) i Deletić (34′). Prednost je smanjio Dušan Vlahović u 54. minutu, dok se za pobedu Partizana izborio kapiten Saša Ilić, golovima u 66. i 70. minutu igre.

Jagodina je izgubila na domaćem terenu od Čukaričkog, rezultatom 1:3. Golove su postigli:  Đorđe Đurić  (25′), Nemanja Radonjić (72′) i Andrija Pavlović (79′), dok je jedini gol za Plavce postigao Miroslav Lečić iz penala u 45. minutu igre. Ovakvim rezultatom, Jagodina se dodatno približava zoni ispadanja.

Rad je remizirao sa OFK u malom gradskom derbiju, rezultatom od 1:1. Strelac gola za Rad bio je Stevan Bates u  28. minutu, dok je  Vladimir Jovović izjednačio u  62. minutu.

Niški Radnički je sa gostovanja u Subotici odneo tri boda, uz pobedu od 2:1.  Za Meraklije su poentirali Marko Mrkić u 53. i Aleksandar Jovanović  u 71. minutu meča. Za Spartak je gol postigao Stefan Milošević, u  87. minutu utakmice.